Obľúbené produkty

Tajomstvo krásy Oprah Winfrey. Je nechirurgický lifting vhodný aj pre vás?

Nechirurgický facelifting – je vhodný aj pre vás?

Mediálna kráľovná Oprah Winfrey absolvovala najlepšie a najnovšie antiage procedúry, ktoré kedy veda priniesla. Jej tím zložený z Dr. Mehmeta Oza a plastických chirurgov Dr. Shirley Madherovej a Dr. Leifa Rogersa odhaľuje tajomstvo mladistvej pleti tejto populárnej ženy. O kvalite spomínaných odborníkov hovorí ich spolupráca s rôznymi známymi osobnosťami či hollywoodskymi hviezdami. Ich odporúčania by ste si mali vziať k srdcu.

Omladenie bez skalpela

Propagujú totiž omladenie pokožky bez plastickej chirurgie, ktorého kľúčovými zložkami sú kyselina askorbová (vitamín C) a retinol. Spolu tieto látky vytvárajú úžasný protistarnúci kokteil.

Kyselina askorbová

Kyselina askorbová je vlastne vitamín C vo svojej stabilnej forme a je zodpovedná za za syntézu kolagénu a následný mladistvejší vzhľad pokožky. Syntéza kolagénu zvyšuje prirodzenú schopnosť tela produkovať viac kolagénových buniek aj napriek tomu, že telo vysiela signály na spomalenie ich tvorby. A práve kolagén robí pleť vypnutou, elastickou a celkovo mladou. Čím menej kolagénu sa v pleti nachádza, tým je prepadnutejšia, ochabnutejšia a vráskavejšia. Topické používanie kyseliny askorbovej vám omladí pokožku už za 6 až 8 týždňov, ak sa navyše skombinuje s retinolom, tento časový rámec sa môže skrátiť na 2 až 4 týždne.

Kyselina retinová

Retinol je najobľúbenejšou látkou dermatológov. Jedná sa o vitamín A vo svojej najčistejšej podobe a pomáha oživiť pleť odlúčením odumretých kožných buniek a podporou tvorby nových. Tým napomáha mladistvému vzhľadu pleti.

A ako vám tieto poznatky môžu pomôcť? V prvom rade sa uistite, že ste našli perfektnú kombináciu oboch zložiek v kozmetických produktoch, aby nepôsobili proti sebe a vy ste nevyhadzovali peniaze von oknom. Dr. Madherová odporúča zakúpiť si oba výrobky od toho istého výrobcu, kozmetika by mala byť zabalená vzduchotesne v nepriehľadných nádobkách, aby bola chránená pred svetlom a zostala čerstvá a účinná. Po dôkladnom preskúmaní niekoľkých krémov a sér môžeme povedať, že takýmto ideálnym produktom kombinujúcim kyselinu askorbovú a retinol je tzv. Medik8 rRetinoate v preklade „Bunkové protistarnúce ošetrenie všetko v jednom“. Obsahuje obe spomínané zložky za účelom riešenia vrások, jemných liniek a ochabnutej pokožky, prvé dočasné výsledky sú viditeľné okamžite, dlhodobý účinok tohto produktu však nie je preskúmaný.

Je potrebné si uvedomiť, že každý má iný typ pokožky, ktorá môže rôzne reagovať. Je vhodné si preto produkt najskôr vyskúšať vo forme vzorky a až následne zakúpiť. 

Top anti-aging produkty 

Medik8 rRetinoate

r-Retinoate je jediný produkt na svete, ktorý obsahuje špeciálnu molekulu Retinyl retinoate. Vývoj tohto patentovaného retinolu trval 8 rokov a dostal už 2 medzinárodné ocenenia. Tento produkt redukuje vrásky už za 4 týždne. Predstavuje diamant medzi anti-aging krémami.

Značka Medik8 si zakladá na čerstvosti vložených ingrediencií tak, aby boli po otvorení produktu skutočne účinné.
Aby docielili naozaj účinné molekuly retinyl retinoate pred ich vložením do finálneho produktu, museli vymyslieť, ako ich správne skladovať. Preto je táto molekula po vytvorení zmrazená na mínus 20 stupňov a potom špeciálne letecky dopravená v kryogénnych nádobách do Londýna. Tu je potom skladovaná v špeciálnych podmienkach, kým sa nepridá do finálneho produktu.
 

Vitamínové sérum retinol 6TR

 
Retinol 6 TR je ľahké, rýchlo vstrebateľné sérum s obsahom vitamínu A, ktoré omladzuje pokožku v optimálnom čase – v noci. Obsahuje 0,6% Retinol podporovaný vitamínom E, ktorý zaisťuje výrazne lepšiu stabilitu prípravku v porovnaní s ostatnými produktmi obsahujúcimi retinol.
 
Pomáha stimulovať produkciu kolagénu a zvyšuje hladinu kyseliny hyalurónovej v pokožke, čím zmierňuje prejavy starnutia pokožky, ako sú vrásky, ryhy a ochabnutá koža. Súčasne pokožku zjemňuje a zbavuje ju prípadné hyperpigmentácie.

 

C15 – sérum s vitamínom C

Pure C15 Medik8 je unikátne sérum značky Medik8, ktoré pomáha chrániť pleť proti voľným radikálom (hlavnej príčine starnutia v dôsledku slnečného žiarenia) a zároveň minimalizuje tvorbu tmavých škvŕn. Rad produktov s vitamínom C značky Medik8 pomáha spúšťať syntézu kolagénu, zvyšovať pružnosť a hustotu pleti a zároveň zlepšuje textúru pleti a presvetľuje pokožku. Je tiež prevenciou proti starnutiu v dôsledku slnečného žiarenia, vyhladzuje vrásky a obmedzuje pigmentáciu. V prípade C15 sa nejedná o obyčajný vitamín C, ale o jeho unikátny koncept, ktorý je v súčasnej dobe patentovaný.

Odporúčané produkty

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451