Obľúbené produkty

Ľadové tipy pre krásnu pleť. Toto musíte vyskúšať

Ľad je nie len dobrým pomocníkom počas letných horúčav, výhody prináša aj v oblasti krásy. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako vám môže pomôcť pri každodennej starostlivosti o pleť.

Ľad má relaxačné a upokojujúce účinky na telo aj dušu. Môžete ho však zakomponovať aj do vašej bežnej starostlivosti o pleť. Je lacný a vyhovuje každému typu pokožky. Jeho blahodarné účinky na tvári vás prekvapia. Poďme si ich predstaviť.                                                                     

Predlžuje trvácnosť make-upu

Rozotrite 1 až 2 kocky ľadu priamo na tvári. Roztopenú vodu nechajte voľne vyschnúť a použite podkladový make-up. Ten tak lepšie splynie s pokožkou a predĺži sa jeho trvácnosť.

Spevňuje pokožku

Ľad sťahuje póry, a tým predchádza ich upchávaniu. Rozotieraním studeného ľadu po tvári zlepšíte cirkuláciu krvi a spevníte pokožku. Ak ho nemôžete aplikovať priamo na tvár, zabaľte ho do nejakej tkaniny.

Odstraňuje opuchy očí

Použitím ľadu v oblasti očí môžete odstrániť opuchy a tmavé kruhy. Ľad aj tu zlepšuje cirkuláciu a upokojuje pokožku. Masírovaním očných partií ľadom zabaleným v tkanine pleť osviežite a hydratujete. Procedúra je vhodná aj na suchú pokožku okolo očí.  

Bojuje proti akné a vriedkom

Rozotrite jednu kocku ľadu na miesta postihnuté akné alebo vriedkami. Svojou teplotou ľad vysuší problematické partie a vyčistí vašu pleť. Ľad tiež urýchľuje regeneráciu kožných buniek, čo pomáha udržať pleť zdravú a žiarivú.

Redukuje začervenania pokožky

Ľad pokožku ukľudňuje, a teda zbavuje zápalov a začervenaní. Použite ho priamo na postihnuté miesto a vaša pleť bude opäť žiariť.

Pomáha pri spálení pokožky od slnka

Ľad je veľmi osviežujúci a ochladzujúci a redukuje nie len zápaly, ale aj poškodenia spôsobené slnečným žiarením. Potieraním ľadom pokožku utíšite a rýchlejšie ju zbavíte spálenia.                                                                    

Zmierňuje bolesť pokožky

Ak si žena napríklad upraví obočie, jej pokožka je v tejto oblasti bolestivá a zapálená. Masáž ľadom ju upokojí. Procedúru opakujte vždy, keď si vytrhávate obočie alebo sa depilujete.

Rozžiari vašu pokožku

Potieranie pokožky ľadom vašu pleť rozžiari.

  • Ak do vody pridáte trochu pomarančovej šťavy a dáte zamraziť, vaša tvár bude aplikáciou takéhoto obohateného ľadu svieža a omladená.
  • Zmrazte zemiakovú šťavu s pár kvapkami citrónovej šťavy. Získate skvelý bieliaci prostriedok a navyše podporíte pevnosť pokožky.
  • Zmrazené ľadové kocky so zeleným čajom alebo uhorková šťava sú energetickou bombou pre pokožku. Vyskúšate?

Odporúčam mať v letnej výbave tieto malé zázraky. Predĺžia trvácnosť vášho make-upu a hydratujú

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451