Obľúbené produkty

Esenciálne oleje na pigmentové škvrny a zosvetlenie pokožky

Esenciálne oleje pre zosvetlenie pokožky

Mdlú pokožku spôsobujú viaceré faktory. Pitie nedostatočného množstva vody, nevyvážená strava, spálenie slnkom, zápcha, alkohol, nepravidelný peeling či každodenný stres. Ak je niečo z menovaného prítomné aj vo vašom živote, zmeňte to a vaša pleť sa opäť rozžiari. Zosvetlenie pokožky je oveľa jednoduchšie, ako sa môže zdať. Pomôže vám vyšší prísun čistej vody a ovocia plného antioxidantov. Vyskúšať môžete aj esenciálne oleje, ktoré majú bieliace vlastnosti a obsahujú vitamíny a minerály revitalizujúce pokožku. Na výber máte z nasledovných:

Citrónový esenciálny olej

Citrónový esenciálny olej je ideálny pre rýchlu obnovu a zosvetlenie pokožky trpiacej diskoloráciou a mdlosťou. Obsahuje vysoký podiel kyseliny citrónovej a limonén, ktoré sú prírodnými bieliacimi zložkami. Činnosť kyseliny citrónovej alebo alfahydroxidovej je podobná ako pri jablčnom octe. Odstraňuje odumreté bunky a podporuje rast tých nových. Limonén udržiava pigmentáciu pod kontrolou a chráni pleť pred rakovinou.

Esenciálny olej zo santalového dreva

Esenciálny olej zo santalového dreva je veľmi vzácny. Je derivovaný parnou destiláciou z dreva stromov, ktoré sú 50 až 60 rokov staré. Olej zo santalového dreva má upokojujúci a harmonizačný efekt na dušu aj pokožku. Používa sa v rôznych krémoch, pretože má hydratačné a zvláčňujúce účinky. Pokožka je po nich jemná a vláčna. Zbaví vás hyperpigmentácie, zosvetlí mdlosť a diskoloráciu.

Esenciálny olej z citrónovej trávy

Esenciálny olej z citrónovej trávy obsahuje limonén, ktoré má detoxikačné vlastnosti. Odstraňuje nečistoty a zanecháva pleť žiarivú a čistú. A čo je najlepšie, je vhodný pre všetky typy pleti. V kombinácii s inými olejmi, ako napríklad levanduľovým, citrónovým, feniklovým, muškátovým, cyprusovým či z cédrového dreva, sa jeho účinky len podporia.

Esenciálny olej z mrkvových semien

Esenciálny olej z mrkvových semien je efektívny pri zosvetlení pokožky poškodenej slnkom. Ak máte spáleniny a začervenania, tento olej zahojí vaše rany a prinavráti pokožke jej obvyklý tvar. Olej z mrkvových semien robí zázraky aj v prípade hyperpigmentácie. Obsahuje betakarotén, prírodný antioxidant, ktorý zabojuje proti tmavým škvrnám. Pokožku zosvetlí a urýchli regeneráciu buniek.

Kurkumový esenciálny olej

Kurkuma má preukázané liečivé schopnosti. Používa sa už tisícročia, a to najmä v kozmetike a pri liečení niektorých chorôb, hojení rán či snahe zlepšiť trávenie. Má protizápalové, antioxidačné, antiseptické a antikarcinogénne vlastnosti. Čistí krv aj pokožku. Olej je derivovaný z koreňa kurkumy parnou destiláciou. Prirodzene zosvetľuje pokožku a má bieliaci efekt. Vyskúšajte C30 sérum od Medik8 s kurkumou.

Levanduľový esenciálny olej

Levanduľový esenciálny olej je výborný na boj s diskoloráciou a vráskami. Obsahuje upokojujúce a utišujúce látky a má navyše nádhernú vôňu. Redukuje zápal a zabezpečuje pokožke zdravý vzhľad.

Muškátový esenciálny olej

Muškátový esenciálny olej sa derivuje z kvetov muškátu parnou destiláciou. Vyrovnáva hormonálnu hladinu a čistí krv. Pleť vypne, osvieži a vylieči.

 

Bezpečnostné zásady pri používaní esenciálnych olejov

Esenciálne oleje nikdy neaplikujte neriedené. Pre citlivú pokožku by to mohlo byť veľmi škodlivé. Esenciálny olej zrieďte s nejakým iným vhodným základným olejom, ako napríklad jojobovým, arganovým, prvosienkovým či sezamovým. Ideálny pomer sú 3 kvapky esenciálneho a 1 a ½ čajovej lyžičky základného oleja.

Pôsobenie najskôr vyskúšajte na malom kúsku kože na ruke, nechajte pôsobiť 1 až 2 hodiny. Ak sa nevyskytne žiadny vedľajší efekt typu suchosť či začervenanie, môžete ho využiť aj na zvyšnú pokožku. Ak ste tehotná alebo dojčíte, esenciálne oleje nepoužívajte. Vyberajte si vždy kvalitné a čisté oleje, aby ste dosiahli čo najlepší účinok.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451