Obľúbené produkty

Dr. OZ vie ako omladiť pleť o 7 rokov za 7 týždňov v piatich krokoch

Dr. OZ radí ako omladiť pleť o 7 rokov len za 7 týždňov

Ako by ste sa cítili, keby ste mohli vyzerať o 7 rokov mladšie? Tento 7-týždňový omladzujúci plán bol vytvorený vedcami a editormi amerického magazínu Good Housekeeping (v preklade Dobrá starostlivosť o domácnosť). Tí testovali vyše 400 antiaging produktov a ich účinky odstránenia vrások, jemných liniek a stareckých škvŕn.

“Vykonali sme vyše 5 tisíc laboratórnych testov aby sme zistili, čo funguje a čo nie,“ hovorí Nina Judarová, riaditeľka magazínu v oblasti krásy a dodáva: „Je jednoduché daný plán dodržiavať a výsledky sú zaručené.“

Testy vytriedili produkty, ktoré skutočne pomohli ženám vyzerať mladšie. „Zhromaždili sme všetky informácie z rôznych oblastí života, ktoré sa priamo týkajú snahy o omladenie. Nie je to zložité – treba len vedieť, čo robiť,“ hovorí hlavná editorka časopisu Rosemary Ellisová.

A tu je zoznam 5 krokov, ktoré vás omladia o 7 rokov len za 7 týždňov:

Používajte AHA čistič na vašu tvár

Prvý antiage tip sa zameriava na starostlivosť o pleť. Podľa expertky Dr. Diane Bersonovej, certifikovanej dermatologičky, jednou z najväčších chýb, ktorej sa ženy pravidelne dopúšťajú, je príliš drsné a časté čistenie pokožky tváre. Dr. Bersonová tvrdí, že ak ste si umyli tvár večer pred spaním, nie je potrebné si ju umývať znova ráno, pretože sa zbytočne vysuší.  

Odporúča, aby si ženy umývali tvár menej často a používali pri tom alfa-hydroxylové (AHA) čistiace prípravky, výhradne však večer. Vysvetľuje, že rôzne kyseliny v týchto produktoch odstraňujú odumreté bunky a povrchový maz z pórov a ak sa používajú len raz denne, zanechajú pleť žiarivú a zdravú.

Aby ste našli ten správny AHA čistič, sledujte zložky s koncovkou „-ic“ v angličtine ako glycolic, salicylic, lactic a citric acid, v preklade kyselina glykolová, salicylová, mliečna a citrónová. Všetky tieto kyseliny vám podľa Dr. Bersonovej dodajú čistý a žiarivý vzhľad a produkty ich obsahujúce sú často cenovo veľmi priaznivé.

Odporúčam Surface radiance cleanse od Medik8

Používajte peeling pravidelne

Peeling si robte doma raz či dvakrát do týždňa ako doplnok k večernej starostlivosti. Tvárový peeling je viac koncentrovanou formulou AHA čistiacich prípravkov, ktorý ide do hĺbky a zanechá na pleti jemný pocit a jas. Výborný je Pore refining scrub s AHA  od Medik8, mám ho asi rok, dlho vydrží a hlavne funguje aj na rozšírené póry.

Zvláčňovače s ceramidmi

Po čistení je potrebné pokožku obnoviť a oslobodiť jej bunky od kyselín v čistiacich produktoch. Za týmto účelom Dr. Bersonová odporúča zvláčňovať pleť krémom s obsahom ceramidov v množstve o veľkosti mince.

„Ceramid je tiež nazývaný epidermálnym lipidom,“ hovorí Dr. Bersonová a vysvetľuje, že kožné bunky sú ako tehly a lipidy sú maltou, ktorá ich drží pokope a zabezpečuje tak jemnosť pokožky. Bez nich by bola suchá, šupinatá a drsná.

„Ak si tieto lipidy uložíte po čistení v pokožke vďaka prípravku s obsahom ceramidov, kožné bunky budú k sebe pripútané a pleť bude jemná a poddajná.

Najlepší nočný krém Medik8 Advanced night s ceramidmi

Používajte retinol a vitamín C

Nič nefunguje lepšie ako retinol a vitamín C. V mojej starostlivosti majú tieto zložky svoje miesto už niekoľko rokov a nedám na nich dopustiť. Viete, že retinol je jedinou kozmetickou zložkou, ktorá bola schválená americkou asociáciou FDA? Keď príde retinol alebo iný retinoid do styku s pokožkou, enzýmy v tele ho transformujú do kyseliny retinovej, čo je aktívna forma vitamínu podľa Dr. Lindera. Konkrétne kyselina retinová urýchľuje regeneráciu buniek, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, podporuje vyblednutie hyperpigmentácií a lieči akné.

 Ako si vybrať správnu koncentráciu a ako funguje retinol?

V skratke, ak s retinolom iba začínate a máte suchšiu  až zmiešanú pokožku, začnite týmto základným od Medik8 Intelligent Retinol 3TR, neurobíte chybu. Začnite opatrne, 3 x do týždňa a zásadne iba v noci.  Ak máte pleť zmiešanú až mastnú, pleť sa poteší séru Medik8 Crystal retinal 3.

Vitamín C je ďalšou kapitolou. Vitamín C pomáha neutralizovať starnutím spôsobený vplyv voľných radikálov a má výnimočné ochranné a bunky regenerujúce vlastnosti. Zvyšuje prirodzenú tvorbu kolagénu v derme, ochraňuje pokožku pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia, redukuje poškodenia z toho vyplývajúce a zosvetľuje tmavé škvrny. Mnohé štúdie dokázali, že má aj viditeľný efekt v zmierňovaní vrások. Za mňa je jedno najpotentnejších sér Pure C15 od Medik8 s kyselinou askorbovou, to je asi najúčinnejšia forma vitamínu C. Ak máte suchú až zmiešanú pleť, odporúčam. Ak máte zmiešanú až mastnú siahnite po niečom viac gélovom ako je Firewall  5 v 1 od Medik8 , to obsahuje už aj peptidy medi.

Viac o vitamíne C  sa dozviete TU

Nakupujte omladzujúce potraviny

„Potraviny s omladzujúcim účinkom vám pomôžu cítiť sa a vyzerať lepšie,“ hovorí Samantha Cassertyová, výživová poradkyňa spomínaného magazínu. Ak sa cítite lepšie, odrazí sa to podľa nej aj na vzhľade vašej pleti.

Dr. OZ odporúča napríklad tieto potraviny

Žlté papriky, ktoré vyhladzujú vrásky, pretože majú vysoký obsah vitamínu C. Konzumácia 10 kúskov papriky denne vám zabezpečí vyššiu dávku vitamínu C ako je odporúčaná denná a zabráni vysúšaniu pleti a vzniku vrások.

Vajcia: zjemňujúce príznaky starnutia týkajúce sa ochabnutej pokožky, pretože obsahujú chudý proteín podporujúci tvorbu kolagénu. Odporúča jesť 1 až 2 vajcia denne, alebo ich nahradiť chudým kuracím mäsom či orechami.

Konzumácia 3 porcií celozrnných produktov denne pomôže poškodenej pleti sa obnoviť. Tieto výrobky obsahujú selén, ktorý podľa najnovších výskumov ochraňuje pokožku pred škodlivými vplyvmi UV lúčov.

Konzumáciou lososa dvakrát do týždňa zvýšite príjem omega-3 mastných kyselín, ktoré znižujú zápal zodpovedný za červené škvrny na pokožke.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451