Obľúbené produkty

Citlivá vs. senzibilizovaná pleť. Liečba a prevencia

Citlivá pleť - pokožka sa týka 60 % populácie. Väčšina má však skutočne senzibilizovanú pokožku. Vonkajšie vplyvy spôsobujú dráždenie.

Citlivá versus senzibilizovaná pokožka

Citlivá pleť – pokožka sa týka 60 % populácie, no mnohí sa mýlia. Väčšina citlivých typov pleti má skutočne senzibilizovanú pokožku. Dráždivý stav kože, ktorý vzniká v dôsledku vonkajších faktorov. Senzibilizovaná pokožka je na pohľad tenká alebo dokonca priesvitná, pričom je tiež suchá a dehydrovaná. Po očistení môže byť často napätá.

Zdedená alebo získaná citlivá pleť

Skutočne citlivá pokožka je zdedená a za normálnych okolností máte sklon k začervenaniu a alergiám. Citlivé typy pleti majú obzvlášť tenkú pokožku a často menej pigmentu, čo vedie k ľahkému narušeniu kožnej bariéry. Krvné cievy sú často bližšie k povrchu a sú ľahko stimulované vonkajšími dráždivými látkami.

Senzibilizovaná pokožka je zvyčajne spôsobená životným prostredím alebo životným štýlom. Faktory, ako je znečistenie, stres, lieky, hormóny, strava, klimatické zmeny, produkty starostlivosti o pleť a fajčenie, to všetko môže prispieť k narušeniu kožnej bariéry, čo umožňuje vonkajším agresorom spôsobiť začervenanie alebo podráždenie.

Dá sa citlivá pleť liečiť?

Žiaľ, keďže citlivá pokožka je geneticky podmienená, dá sa urobiť len málo pre jej vyliečenie, ale jej príznaky možno upokojiť a zvládnuť pomocou špecializovaného režimu starostlivosti o pleť. Na druhej strane, senzibilizovaná pokožka môže byť obnovená zlepšením prirodzenej bariéry pokožky a odstránením vonkajších faktorov, ktoré spôsobujú senzibilizáciu pokožky.

„60 % populácie sa považuje za ľudí s citlivou pokožkou, no mnohí sa mýlia“

Príznaky citlivej pokožky

  • Tenká textúra pokožky s priesvitným vzhľadom.
  • Pocit napätia, ktorý môže naznačovať dehydratáciu a viesť k reakciám pokožky na produkty.
  • Sčervenanie alebo škvrnitosť. To signalizuje nadmerne reaktívne kapiláry alebo tendenciu k rosacei.
  • Odlupovanie, olupovanie alebo praskanie na lícach a na čele. To naznačuje dehydratovanú pokožku a narušenú bariérovú funkciu.
  • Sčervenanie a svrbenie alebo pocity pálenia, ktoré môžu byť tiež znakom nadmerne reaktívnych kapilár.
  • Malé vyrážky alebo vyrážky podobné vyrážkam (nezamieňať s akné).

Liečba citlivej a senzibilizovanej pokožky

Senzibilizovaná pleť

Senzibilizovaná pokožka reaguje na niečo, čo sa zmenilo vo vašom prostredí alebo životnom štýle. Udržujte svoju rutinu starostlivosti o pleť jednoduchú a odstráňte všetko, čo by mohlo spôsobiť podráždenie. Rehydratácia a obnova prirodzenej bariéry pokožky je najdôležitejším spôsobom ošetrenia citlivej pokožky.

Calmwise™ sérum obsahuje teprenón, patentovanú aktívnu zložku, ktorá je účinná pri viditeľnom zmiernení začervenania už za 1 mesiac.2

Naše kožné bunky obsahujú reťazec aminokyselín nazývaných teloméry. Tieto struny sa s pribúdajúcim vekom neustále skracujú; nakoniec sa stanú takými malými, že bunky prestanú fungovať. Teprenón pomáha stabilizovať teloméry, pomáha predĺžiť životnosť bunky a následne posilňuje kožnú bariéru.

Na každodenné upokojenie použite Calmwise™ Color Correct. Toto pokročilé sérum má 6 cielených účinkov na obnovenie normálnej citlivej pleti. Je nabitý (blednúcimi) zelenými pigmentmi, ktoré sa prispôsobia do tónu vašej pleti, a je ideálny na maskovanie akéhokoľvek začervenania citlivej pokožky a zároveň jemne lieči jeho príčiny. Niacínamid stimuluje syntézu ceramidov (prirodzené lipidy nachádzajúce sa v pokožke), ktoré pomáhajú obnoviť kožnú bariéru, zatiaľ čo upokojujúci harmanček zmierňuje zápal.

Širokospektrálny fyzikálny opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom SPF™ je tiež dôležitý na udržanie ochrannej bariéry sviežej pokožky. Na senzibilnú pleť odporúčam všetkými desiatmimi ten od Perricone MD s CBD. Pleť chráni, upokokojuje, hydratuje a pôsobá protivráskovo.

Citlivá pleť

Príznaky citlivej pleti možno zvládnuť pomocou špecifickej rutiny starostlivosti o pleť, ktorá pomáha upokojiť a upokojiť pleť. Vyhnite sa akýmkoľvek ošetreniam, ktoré môžu pokožku ešte viac stenčiť, ako sú kyseliny alebo peelingy.

Zamerajte sa radšej na hydratačné, upokojujúce produkty, ktoré nepoškodzujú kožnú bariéru. Na odstránenie denných nečistôt použite Calmwise™ Soothing Cleanser. Starostlivo vyvážené pH zloženie upokojuje pokožku a zároveň chráni prirodzenú bariéru pokožky. Jemný čistiaci prostriedok, ktorý obsahuje prírodný zelený chlorofyl, pomáha detoxikovať a obnoviť rovnováhu pokožky.

Ak chcete získať novinky medzi prvými, pridajte sa k nám na Facebook.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451