Obľúbené produkty

Chudnutie podľa zverokruhu. Tu sú najlepšie cviky pre vaše znamenie

Horoscope chart. Horoscope wheel chart on white paper. Black and white zodiac wheel with blue markings

Známa americká astrologička, Sharita Star, radí najlepšie cviky podľa vášho znamenia zverokruhu. Prečítajte si nasledujúci článok a nájdite tie vaše.

Baran

 1. marec – 20. apríl

Vaša osobnosť: Ste odvážna, dobrodružná, súťaživá a rada víťazíte.

Cvičenie: Vyskúšajte metrické bicyklovanie, ktoré vám bude monitorovať váš progres a podporí vašu súťaživosť, ak sa budete zúčastňovať na skupinovom bicyklovaní a porovnávať s ostatnými.

Býk

 1. apríl – 21. máj

Vaša osobnosť: Ste kľudná, chladná a trpezlivá. Ideálne je pre vás cvičenie v prírode, kedy cítite kontakt so zemou.

Cvičenie: Vyskúšajte vonkajší boot camp (výcvikový tábor), zacvičte si výtlaky či plank a pocíťte spojenie s prírodou. Ideálne je cvičiť za východu slnka, čo vám poskytne osviežujúci štart do vášho dňa. Nezľaknite sa dažďa či silného slnka a vyhľadávajte tréningy na čerstvom vzduchu.

Blíženci

 1. máj – 20. jún

Vaša osobnosť: Ste intelektuálne zameraná a často uvažujúca osoba. Aby ste sa nenudili a boli vždy v strehu, odporúča sa hlboké dýchanie počas každého cvičenia. Tak bude plne zamestnaná aj vaša myseľ.

Cvičenie: Určite sa zapíšte na hodiny pilatesu. Plynulé pohyby sú spojené s vedomým dýchaním, čím budujete silu a flexibilitu zároveň.

Rak

 1. jún – 22. júl

Vaša osobnosť: Ste citlivá, emocionálne založená a rada trávite čas so svojou rodinou (a to najmä v kuchyni). Sústreďte sa na príjem vody, v spoločnosti ktorej sa cítite najlepšie a ktorú by ste mali počas cvičenia vo veľkom množstve piť. Voda vám pomôže spáliť tuky, ktoré ste prijali v strave. Dokážete tiež priviezť svoj tím k víťazstvu, vyskúšajte si preto stáť na čele cvičiacej skupiny.

Cvičenie: Vyskúšajte rôzne druhy jogy, ktorá sa sústreďuje na vaše vnútorné a zároveň aj vonkajšie ja a počas cvičenia dostanete do súladu vaše telo aj dušu.

Lev

 1. júl –  22. august

Vaša osobnosť: Ste kreatívna a expresívna osoba, ktorá sa rada zabáva. Nemáte rada rutinu a užívate si prítomnosť v žiary reflektorov.

Cvičenie: Pre vás sú vhodné tanečné hodiny zumby, kde sa budete cítiť ako hviezda. Tanec v spojení s efektívnym precvičovaním svalstva vás zabaví a zabezpečí vám dostatočné kardio-cvičenie, pri ktorom sa zaručene zapotíte.

Panna

 1. august – 22. september

Vaša osobnosť: Ste efektívna a poriadkumilovná, rada naprávate pokazené.

Cvičenie: Sústreďte sa na precvičovanie jadra tela, ktoré sa zaoberá najmä brušnou dutinou a zlepšuje inštinkt. Cvičenie napríklad pomocou šatiek zavesených na strope vás zdvihne do vzduchu a donúti pracovať proti gravitácii, čím sa ľahšie zbavíte tuku v spodnej časti brucha. Vyskúšať môžete aj TRX tréning na nestabilnom prírodnom povrchu.

Váhy

 1. september – 22. október

Vaša osobnosť: Ste priateľská a mierumilovná, nezvyknete spúšťať konflikty či spôsobovať neporiadok. Máte rada rovnováhu a viete oceniť krásu vecí, máte aj nemalé vodcovské schopnosti.

Cvičenie: Vhodné je cvičenie, pri ktorom precvičíte svalstvo pomocou krátkych isometrických pohybov, zvané barre. Tieto cviky sa zameriavajú na ženské problematické partie ako boky, stehná, zadok, brucho či ruky a sú vždy ukončené strečingom predlžujúcim svaly.

Škorpión

 1. október – 21. november

Vaša osobnosť: Ste vášnivá, čo sa prenáša aj do vášho cvičenia. Vyberajte si cviky na jadro tela, či už na vode alebo na suchu.

Cvičenie: Vyskúšajte vodný fitness alebo beh vo vode, ktoré vám zvýšia adrenalín a uspokoja vaše predstavy o ideálnom cvičení. Keďže musíte vynaložiť úsilie cvičiť proti tlaku vody, intenzívne precvičíte všetky svalové partie.

Strelec

 1. november – 21. december

Vaša osobnosť: Strelci sú považovaní za najlepších atlétov. Ak ste správne napojené na svoje telo, myseľ a ducha, máte neuveriteľnú výdrž a vynikáte v mnohých športových oblastiach.

Cvičenie: Pre vás sú ideálne kombinované cvičenia spájajúce rozličné techniky a spaľujúce veľké množstvo kalórií. Vďaka nim dosiahnete rovnováhu a zredukujete stres. Môže sa jednať o kombináciu jogy, bojového umenia, precvičovanie jadra tela, gymnastiky, silového tréningu, kardio cvičenia či meditácie. Cvičením posuniete svoje hranice a nikdy vás nebude nudiť.

Kozorožec

 1. december – 19. január

Vaša osobnosť: Ste disciplinovaná a strategická, obľubujete dlhodobejšie cvičenie vyžadujúce trpezlivosť, výdrž a precíznosť. Máte rada rutinu, ktorá podľa vás prinesie želaný výsledok.

Cvičenie: Vyberajte si cvičenie sústreďujúce sa na vašu výdrž, trpezlivosť a používajúce pomalé pohyby. Ideálne sú cviky vo vode či ťažkom bahne, ktoré po pravidelnom opakovaní prinesú želané dlhodobé účinky. Pomalé pohyby vás taktiež ochránia pred neželaným zranením či úrazom.

Vodnár

 1. január – 18. február

Vaša osobnosť: V rámci skupiny máte úžasnú schopnosť udržať si svoju individualitu, v žiadnom prípade nanasledujete príklad ostatných. Rada cvičíte v skupine priateľov, kde sa môžete aj individuálne prejaviť.

Cvičenie: Zapíšte sa na skupinové fitness cvičenie, ktoré vás nakopne k lepším výkonom, ako keby ste cvičili samé. Tím spolucvičiacich vás prijme cvičiť na hranici vašich možností, dokáže však aj oceniť vašu snahu. Ak má cvičenie charitatívny či humanitárny rozmer, bude vás baviť ešte viac.

Ryby

 1. február – 20. marec

Vaša osobnosť: Ste empatická a priateľská. Ste citovo založená, a preto sa musíte viac sústrediť a snažiť sa odbúravať pocity úzkosti. Ideálne sú meditácie, a keďže ste vodné znamenie, pohyb vo vode.

Cvičenie: Vyhovovať by vám malo plávanie či vodné bicyklovanie, ktoré funguje ako prirodzený detox a stimulácia lymfatického systému.

Pre všetky znamenia som pripravila praktickú pomôcku do kabelky. Áno ide o môj FACEFIT program, cvičenie tvárovej jógy. NOVINKU kartičky FACEFIT program môžete mať kdekoľvek pri sebe, sú praktické a prehľadné. Veď uznajte sami…

 

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451