Obľúbené produkty

Ako omega 3 kyseliny pomáhajú pokožke. Vrásky, ekzémy, akné a suchá pleť minulosťou

Čo všetko zmôžu omega-3 mastné kyseliny? Slúžia ako stavebný kameň bunkových membrán, chránia mozog, priamo redukujú zápaly, zlepšujú rizikové faktory srdcových chorôb, zmierňujú menštruačné bolesti a podporujú zdravie kostí.

Ale to nie je všetko – pomáhajú budovať kožnú bariéru, hydratujú, zabraňujú akné a zanechávajú vašu pokožku pružnú, zdravú a žiariacu.

Čo sú omega mastné kyseliny?


Omega mastné kyseliny sú cenné tuky pre vašu stravu a pokožku. Existuje 11 omega mastných kyselín, z ktorých dve (omega-3 a omega-6) sú považované za esenciálne mastné kyseliny, pretože si ich telo nedokáže vyrobiť samo (to znamená, že ich musíte dopĺňať tak či onak).

Medzi omega najdôležitejšie pre zdravie pokožky patria:

Omega-3 – nachádzajú sa v potravinách, ako sú tučné ryby, olej z ľanových semienok, olej z vlašských orechov a chia olej a niektoré druhy rias.
Omega-6 – hojný v mnohých nevonných rastlinných olejoch, kyseline linolovej a oleji z mučenky
Omega-9 – nájdete v sójovom, arašidovom a slnečnicovom oleji
Omega-3 a 6 mastné kyseliny nie sú nevyhnutné len na perorálnu konzumáciu, ale keď sa aplikujú na pokožku, výskum ukázal, že okrem mnohých iných výhod zohrávajú úlohu pri udržiavaní zdravého vzhľadu pokožky. Ste pripravení vidieť, ako omega mastné kyseliny podporujú zdravie pokožky?

Omega 3 proti vráskam a strate elasticity

Prečo by ste do svojej rutiny starostlivosti o pleť mali pridať aj omega-3 mastné kyseliny?
Stratum corneum, čo je vonkajšia vrstva kože, sa prirovnáva k tehlovej stene, v ktorej sú bunky tehly, ktoré držia spolu so zmesou kožného mazu, ceramidov a mastných kyselín.

Lokálna aplikácia môže spevniť a vyhladiť povrch pokožky a zvýšiť hydratáciu bez toho, aby bola pokožka príliš zaťažená alebo mastná. Dokáže upokojiť vystresovanú pokožku, vrátane začervenania a citlivosti, a dodáva antioxidanty na viditeľnú redukciu jemných vrások.

“Mastné kyseliny sú prirodzenou súčasťou epidermálnej bariéry – pomáhajú udržiavať pokožku pevnú, takže voda a živiny zostávajú v nej uzavreté a zlé veci zostávajú vonku”

Ako prospievajú omega mastné kyseliny pokožke?


Omega mastné kyseliny sú skutočne pozoruhodné zložky pre pokožku. Slúžia ako základné stavebné kamene povrchových vrstiev pokožky a vytvárajú hladšiu, rovnomernejšiu, mladšie vyzerajúcu a zdravšiu pleť bez ohľadu na váš vek alebo typ pleti.

A ak vám predstava nanášania rybieho oleja na kožu znie trochu nechutne, nebojte sa – omega-3 mastné kyseliny rastlinného pôvodu sú pre pokožku rovnako pozoruhodné!

Tu sú niektoré z výhod aplikácie omega 3 a 6 na pleť

  • Zvýšenie hydratácie pokožky
  • Redukcia začervenania a upokojenie pokožky
  • Odstránenie šupinatej, dehydrovanej pokožky
  • Redukcia jemných liniek a vrások
  • Balzam pre suchú pleť a ekzematickú pleť- Omega-3 sú skvelé pre suchú, ekzematickú pokožku a pomáhajú predchádzať akné tým, že hoja kožné praskliny a tým uzatvárajú cestu baktériám do pokožky. Sú dokonca užitočné pri stavoch, ako je rosacea.

Všetky tieto výhody znamenajú, že aplikácia omega mastných kyselín na pokožku vedie k viditeľným odmenám, ktoré si zamilujete, bez toho, aby ste sa museli trápiť s rybím olejom na pokožku (to si nechajte v strave).

Kyselina linolová bomba na suchú pleť

Kyselina linolová, ktorá je tiež známa ako vitamín L, je jedným z najdôležitejších olejov, ktorý by sa mal pridávať do našej pokožky, pretože si ju nedokážeme adekvátne vyrobiť sami.

Nielenže je to skvelý spôsob, ako vyvážiť mastnotu a vlhkosť, ale má aj antioxidačný účinok, zvyšuje hydratáciu a upokojuje viditeľné známky zápalu a zároveň zlepšuje viditeľné známky starnutia na povrchu pokožky. Kyselina linolová a kyseliny linolénové sú podceňované zložky, o ktorých je potrebné viac diskutovať.

Aké produkty na pleť používať

Ak máte suchú, dehydrovanú pokožku, ktorá vykazuje známky stresu (myslite na náhodnú citlivosť, červené škvrny a šupinaté oblasti), zaradenie omega kyselín je múdry krok.

Odporúčam komplexné produkty Cold plasma od Perricone MD. Môžete aplikovať na tvár, krk a hrudník. V ponuke je aj očný krém.

Odporúčané články

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451