Obľúbené produkty

8 dôvodov – unavené oči. Prečo máte kruhy a opuchy pod očami?

Prinášame vám 8 dôvodov, prečo máte unavené oči, kruhy a opuchy pod očami. Nie je to len spánkom, budete prekvapení...

Prinášame vám 8 dôvodov, prečo máte unavené oči, kruhy a opuchy pod očami. Nie je to len spánkom, budete prekvapení…

8 dôvodov unavených očí – a spánok to nie je

Všetci to poznáme – unavené oči signalizujú zväčša málo spánku. Ak ste však spali 9 hodín a cítite sa sviežo, no vaše oči vyzerajú aj napriek tomu ako po prebdetej noci, príčinu treba hľadať inde.

Pravdou je, že mnoho ľudí má tmavé kruhy a opuchnuté oči. Ak nie je dôvodom nedostatok spánku, treba sa mať na pozore. Môže sa jednať o rôzne ochorenia či nesprávny životný štýl. Najčastejšími príčinami sú:

Alergie

Alergie uvoľňujú chemickú látku – histamín, ktorá rozširuje cievy. To vedie k zvýšenému krvnému toku pod očami. Histamín tiež spôsobuje pichanie, opuchy, zápal a kumulovanie tekutín pod očami, čoho výsledkom sú tmavé kruhy a opuchnutý vzhľad očí. Najmä po tom, čo si ich šúchate. Alergie môžu byť liečené liekmi z lekárne, očiam pomôžu aj studené obklady redukujúce opuch.

Preťažené, unavené oči

Ak celý deň zízate na obrazovku počítača, alebo ak sa vyhýbate okuliarom a často žmúrite, namáhate svoje oči. Tento fakt sa odráža aj na výzore vašej tváre – vznikajú rozšírené očné cievy v očnom okolí, čo spôsobuje už spomínaný zvýšený krvný tok a tmavé kruhy pod očami. Dávajte si preto prestávku od práce s počítačom, odporúča sa formou 20/20/20: každých 20 minút pozerajte na objekt vzdialený 20 stôp (približne 6 metrov) po dobu 20 sekúnd. A zvážte predpísanie okuliarov.

https://www.youtube.com/watch?v=dJCXZjPhO6A
spevní očné okolie a zlepśí lymfatický obeh

Dehydratácia

Cieľom mnohých z nás je vypiť viac vody každý deň. Ľahko povedať, ťažšie urobiť. Dehydratácia je nie len zdraviu škodlivá, ale robí nás unavenými, čo vidno aj na očiach. Práve pokožka okolo nich je veľmi citlivá na hydratáciu a prostredie.

Nadmerný pigment pod očami

Niektorí ľudia majú geneticky viac pigmentu (melanínu), čo môže viezť k tmavým kruhom pod očami. Aby ste zistili, či je to váš prípad, zatlačte ukazovákom pod okom. Ak je miesto na chvíľu svetlejšie, je to spôsobené cievami. Ak nie, máte viac pigmentu. Vtedy je vhodné zakúpiť si zosvetľujúci prípravok na očné okolie s obsahom vitamínu C C-TETRA MEDIK8. Prílišné slnenie môže zhoršiť hyperpigmentáciu, noste preto ochranný opaľovací prípravok každý deň. Odporúčam aj očné sérum s céčkom EYE TR od Medik8

Štruktúra kostí

Niektorí ľudia majú genetickú predispozíciu na tvorbu tmavých kruhov pod očami, ktoré sa vyskytnú už v rannom detskom veku. Príčinou môže byť tvar lebky a interakcia medzi ňou, pokožkou a podkožným tukom. Väčšia priehlbina prebiehajúca od vnútorného kútika oka pozdĺž lícnej kosti môže vytvárať polkruh pod okom. Niektorí ľudia majú priehlbiny také hlboké, že tieň ich kostnej štruktúry spôsobuje výzor tmavých kruhov.

Viditeľné žily

Niekedy je dôvodom tmavých kruhov okysličená krv v žilách pod pokožkou očného okolia. Táto koža je extrémne tenká, krehká a transparentná, takže každá zmena pod ňou je ihneď vidieť. Žily sú zjavné najmä ráno, keďže sme v noci dlhšie v kuse ležali a tekutina sa nahromadila. Dvakrát denne aplikovaný krém s vitamínom K môže pomôcť zredukovať vaskulárne tmavé kruhy. Nie na každého to funguje, je vhodné si urobiť test, ktorý potvrdí účinnosť takéhoto prípravku. Nanášajte si ho pod jedno oko po dobu 2 týždňov. Ak uvidíte rozdiel, je účinný. Ak nie, poraďte sa s kozmetičkou o iných možnostiach.

Vek

Prirodzené starnutie môže prispieť k tvorbe tmavých kruhov viacerými spôsobmi. Keď starneme, strácame elasticitu a objem pokožky. Spomaľuje sa totiž tvorba kolagénu, pleť je tenšia a stráca pružnosť. Pod tenšou pokožkou viac vidno krvné cievy, čo spôsobuje tvorbu tmavých kruhov. Navyše oslabené spojivové tkanivo spôsobuje ochabovanie, vačky pod očami a mnohým známy ospalý výraz.

Slané jedlá

Ak máte oči viac opuchnuté ráno ako večer, môže byť príčinou nadmerná konzumácia slaných jedál. Redukujte vtedy príjem soli, pite viac vody, spite na hrubšom vankúši a používajte krém s kofeínom, ktorý pomôže stiahnuť krvné cievy.

Eyelift na spevnenie očného okolia a elimináciu kruhov pod očami.

Eyelift reprezentuje neinjekčnú technológiu pre vyplnenie rýh a vrások, navyše redukuje výskyt tmavých kruhov a opuchlín pod očami bez drastického prístupu. Eyelift, podobne ako ostatné výrobky značky Medik8 neobsahuje parabény a petrochemické látky, takže je vhodný aj pre citlivú pokožku.Vyvážené a účinné zloženie zaručí nielen redukciu očných vrások, ale celkovú regeneráciu očného okolia. 

Účinky

  • Posilňuje spojivové tkanivo okolo očí. Klinické štúdie potvrdili 32% obmedzenie opuchlín očí a 35% obmedzenie tmavých kruhov po 8 týždňoch. Stimuluje bunkovú komunikáciu a obnovu, čo významne pomáha redukovať jemné ryhy a vrásky okolo očí.
  • Hustá, ale napriek tomu jemná báza aktívne zavodňuje a obmedzuje stratu vlhkosti v citlivej oblasti okolo očí – očné okolie je regenerované.
  • Obsahuje špeciálne optické častice, ktoré odrážajú slnečné svetlo, aby vytvorili osobitné maskovanie cez tiene okolo očí.

Viac info o EYELIFT TU

Nezabúdajte na pravidelné cvičenie tvárovej jogy

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451