Obľúbené produkty

17 úžasných kozmetických tipov, ktoré uľahčia život a ušetria čas každej žene

Každá žena vie, že starať sa o seba a vyzerať naozaj výborne stojí veľa času a námahy. Týchto 17 dômyselných kozmetických trikov vám pomôže ušetriť drahocenný čas.

Kvapky Visine  na červené a unavené oči

Vyskúšajte tip moderátorov z TV. Ak sa ráno zobudíte s červenými očami a vyzeráte unavene, kvapnite si Visine, krásne vybieli a osviži pohľad.

Alternatíva gélu na obočie

Namiesto použitia gélu na obočie môžete aplikovať trochu spreju na vlasy. Ten nastriekajte na hriebienok či kefku určenú na túto partiu, alebo jednoducho použite starú kefku zo špirály na mihalnice. Po nanesení si obočie ihneď uhlaďte.

Citrón na bielenie nechtov

Ak rady používate tmavé odtiene lakov na nechty, môžu vaše nechty získať žltkasté zafarbenie. Aby ste ich vyčistili a vybielili, namočte vatový tampón do citrónovej šťavy, obaľte ním necht a prekryte fóliou. Nechajte pôsobiť 10 – 15 minút a tampón odstráňte.

Spotreba kozmetických výrobkov

Aby ste si uľahčili prácu a nemuseli si pamätať, kedy ste konkrétny výrobok otvorili, napíšte si dátum spotreby pri prvom použití priamo naň. Mnoho výrobcov totiž uvádza dobu spotreby po prvom otvorení produktu.

Čajové vrecúško ako prvá pomoc pre zlomený necht

Katastrofu zvanú zlomený necht vám pomôže napraviť obyčajné čajové vrecúško. Vyberte z necho čajové lístky a odstrihnite kúsok tkaniny, ktorou zafixujete zlomený necht. Priložte na miesto, kde sa necht zlomil a odstrihnite prebytočnú dĺžku presahujúcu necht. Vytvarujte pilníkom a prelakujte jednou vrstvou laku na nechty.

Očné kvapky na suchú maskaru

Aby ste oživili starú a vysušenú maskaru, nakvapkajte do nej očné kvapky či roztok na kontaktné šošovky. Maskaru zatvorte a pretrepte, mala by byť ako nová.

Čistenie vlasovej žehličky a kulmy

Aby ste dôkladne vyčistili vašu žehličku či kulmu na vlasy, zmiešajte trochu sódy na pečenie a peroxid vodíka a potrite nimi ich povrch. Následne ich pretrite čistou vreckovkou.

Lícenkou pre matný vzhľad rúžu

Aby ste dosiahli matný vzhľad pier, použite na povrch rúžu lícenku. Dajte si však pozor, aby ste zvolili správny odtieň.

Perfektná manikúra

Predtým, ako nanesiete lak na nechty, aplikujte na pokožku okolo nich trochu balzamu na pery alebo vazelíny. Zabránite tak vsiaknutiu laku do kože, ktorý jednoducho odstránite pomocou kefky.

Ochrana kozmetických výrobkov počas cestovania

Aby ste zabezpečili púdru, lícenke a očným tieňom ochranu pred prasknutím, položte na ne vatový tampón. Tým eliminujete nárazy, ktoré by ich mohli poškodiť.

Tanier na umývanie kefiek

Vyrobte si špeciálny tanier, ktorý budete používať na čistenie vašich kozmetických kefiek. Použite jednorazový plastový alebo papierový, na ktorý vytvoríte pomocou horúceho lepidla náhodné tvary. Keď lepidlo uschne, zmiešajte v tanieri trochu vody a šampónu a kefky po jeho povrchu šúchajte dovtedy, kým voda z nich vytekajúca nebude číra. Následne kefky opláchnite čistou vodou.

Detský olej namiesto peny na holenie

Použitím detského oleja namiesto peny na holenie sa vyhnete podráždeniu a zabezpečíte zvláčnenie pokožky počas holenia.

Roztok na pokožku chodidiel

Pre jemnú a hladkú pokožku chodidiel si vyrobte nasledovný roztok, ktorým ich budete umývať:

  • 2 šálky teplej vody
  • 1 šálka octu
  • 1 šálka ústnej vody

Proti elektrizujúcim vlasom

Elektrizujúce vlasy sa vyskytujú najmä v chladnejšom počasí. Pomôcť môžu jednoduché jednorazové vreckovky, ktorými potriete vlasy po celej dĺžke.

Skvelý trik s rúžom

Po aplikácii rúžu na ústa si na chvíľu pocmúľajte prst, na ktorý sa nalepí všetko prebytočné množstvo farby a nedostane sa tak na zuby. Následne použite zvýrazňovač rúžu na kontúry pier, aby viac vynikli. Navyše si precvičíte kruhový sval ústny a pery budú vyzerať plnšie.

Pleť a cestovanie

Aby ste sa zbavili bielych čiapočiek akné, použite sponku na vlasy, ktorej hlavičku položíte na bielu časť a jemne zatiahnete, aby praskla.
Pri každom cestovaní zakryte žiletku plastovou ochrannou násadou, aby ste sa neporezali, keď ju budete hľadať v batožine.

Foto: <a href=”http://www.freepik.com/free-photo/beauty-spa-feminine-concept-different-make-up-beauty-care-essentials-cosmetics-on-flat-lay-pink-background-top-view-above_1349413.htm”>Designed by Freepik</a>

Odporúčam aj tieto články:

SÚ RASTOVÉ FAKTORY V KOZMETIKE BEZPEČNÉ?

7 PREKVAPIVÝCH RIEŠENÍ PRE OMLADENIE POKOŽKY KRKU

13 ÚŽASNÝCH BENEFITOV VÝVARU Z KOSTÍ PRE ZDRAVIE A KRÁSU

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451