Obľúbené produkty

Krásna aj po 50-tke. 13 osvedčených tipov pre zvýšenie pružnosti pokožky

Články ohľadom starostlivosti o pleť po 50-ke môžu byť občas depresívne. Zoznam všetkých zmien, ktoré vás v tomto veku čakajú, je dlhý a nepekný. Pravdepodobne však nepotrebujete žiadny magazín o kráse či poučovanie plastického chirurga, aby ste vedeli, že vekom vaša tvár ochabuje, líca prepadávajú a pleť stráca svoju elasticitu.

13 tipov pre starostlivosť o pleť po 50-ke

Články ohľadom starostlivosti o pleť po 50-ke môžu byť občas depresívne. Zoznam všetkých zmien, ktoré vás v tomto veku čakajú, je dlhý a nepekný. Pravdepodobne však nepotrebujete žiadny magazín o kráse či poučovanie plastického chirurga, aby ste vedeli, že vekom vaša tvár ochabuje, líca prepadávajú a pleť stráca svoju elasticitu. Každá skúsená žena vie, že krása pochádza zvnútra. Ak sa však chcete starať aj o svoj zovňajšok, ponúkame vám 13 tipov starostlivosti o pleť po 50-ke.

 Ochranný krém každý deň

Počúvate to síce neustále, ale verte, že je to kľúčové. Nič nepoškodzuje pleť tak, ako slnko. Spôsobuje hnedé fľaky, vrásky a rakovinu kože. Používajte taký, ktorý ma ochranný faktor aspoň 30 a blokuje UVA a UVB lúče súčasne.

Keď už konečne nájdete ten správny, zapamätajte si tieto tri veci:

 • Noste ho či svieti slnko, alebo padá dážď. UV lúče prenikajú aj cez oblaky. A nebojte sa, neupchá vám póry, ak si pleť dôkladne čistíte každý večer.
 • Reaplikujte ho počas dňa.
 • Malé množstvo rozotrite aj na vrchnú časť rúk, tie starnú rovnako rýchlo ako krk.
 • Na bežné nosenie je výborný krém s vitamínom C a UV filtrom Daily Radiance SPF30 od Medik8.
 • Vyskúšajte ochranný krém s fyzikálnym faktorom na báze oxidu zinočnatého, ktorý je vhodný aj na citlivú pleť Dermaheal SPF50

Uistite sa, že používate správny čistič a zvláčňujúci prípravok

Je veľmi dôležité zvoliť si produkty podľa typu svojej pleti. Ak ho nepoznáte, poraďte sa s dermatológom alebo kozmetičkou. Ak máte mastnú pleť, máte šťastie, pretože taká produkuje menej vrások. Ak je vaša pokožka citlivá, mali by ste všetky prípravky najskôr otestovať na chrbte ruky alebo krku. Produkt, ktorý ste v mladosti s obľubou používali, vám teraz môže spôsobiť začervenanie. Starnutím je pleť suchšia, pretože sa spomaľuje proces tvorby mazu a obnovy buniek, obzvlášť po menopauze.

Suchá pokožka

Udržať suchú pokožku v čo najlepšom stave vyžaduje správne čistiace a zvláčňujúce produkty. Dôležitá je tiež exfoliácia a udržanie vláčnosti počas celého dňa. To dosiahnete pomocou nasledujúcich tipov:

 • Nepoužívajte horúcu vodu, tá naruší ochrannú mastnú bariéru. Umývajte sa vlažnou vodou a natierajte studeným krémom.
 • Na čistenie používajte krémový prípravok pre suchú pokožku. Nenechajte sa zlákať na príliš drahé značky, pretože čistič zostane na vašej pleti naozaj len krátky čas. Vhodný je Creme cleanse od Medik8
 • Hrubé zvláčňujúce krémy a oleje uzamknú vláčnosť vo vnútri pokožky. Aplikujte ich večer a ráno pod make-up.
 • Zvážte investíciu do produktu obsahujúceho kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť krásne zvláčni a vyplní.
 • Exfoliujte každý týždeň. Ak máte suchú pleť, bude pravdepodobne šupinatá, takže by ste mali použiť peeling raz alebo dvakrát do týždňa. Vhodná je exfoliačná pena Exfoliating Wash od Neostraty.
 • Pre udržanie vláčnosti celého tela sa vyhýbajte vysúšajúcim mydlám a používajte skôr krémové gély. Po sprche použite vždy zvláčňovač alebo vhodný olej (mandľový).

Nájdite si vhodný olej

Oleje sú jedným z najhorúcejších trendov. Ľudia ich radi ovoniavajú a hľadajú ten, ktorý by im vyhovoval najlepšie. Niektorí ľudia ich preferujú pred krémami kvôli ich prírodnému pôvodu a jemnosti. Odporúčam Olej Inca Inchi z tropických pralesov.

Exfoliácia je základ

Exfoliácia je v období starnutia nevyhnutnosťou. Vonkajšia vrstva pokožky je plná odumretých buniek, ktoré je potrebné odstrániť. Dosiahnete tak sviežejšiu pokožku.

 • Píling používajte aj na celé telo, pretože aj tam môžu tieto bunky spôsobiť suchú, páliacu a šupinatú pokožku (obzvlášť počas zimných mesiacov).
 • Pred sprchou je vhodné použiť suchú kefu, pretože zvláčňovač má potom lepší efekt.
 • Na tvár používajte tvárový píling  Pore refining scrub od Medik8.
 • Tvárové masky nie sú nevyhnutné, zanechajú však príjemný pocit. Poskytujú hĺbkové čistenie a hydratáciu. 

Je váš očný krém účinný?

Prvé znaky starnutia sa obvykle objavia v okolí očí, čo vedie mnoho žien ku kúpe očného krému.  Pokožka očného okolia je veľmi tenká a vekom sa neustále stenčuje. Dobrý očný krém nemusí byť prehnane drahý, mal by ale obsahovať  niacínamid, kyselinu hyalurónovú alebo retinol.

Vyskúšajte: ADVANCED NIGHT EYE NOČNÝ OČNÝ KRÉM

 Čo pomôže proti kohútím stopám?

Tvárová gymnastika. Stavte na tvárovú gymnastiku. Pomocou špeciálnych cvikov docielite zmiernenie vrások nie len v očnom okolí.

NOVINKA praktická pomôcka do kabelky kartičky FACEFIT program, ktoré môžete mať stále po ruke.

 Existuje zázračný krém? Áno, existuje.

Čo sa týka krémov ako takých, žiadne zázraky nečakajte. Tajomstvom je krém s obsahom derivátu vitamínu A, retinolom a jeho silnejšou verziou dostupnou na predpis – retinoidom (napríklad retin A).

Dobrý krém s obsahom retinolu vám každý večer pomôže zmierniť jemné linky a vrásky, pretože preniká do najspodnejších vrstiev pokožky, kde sa nachádza kolagén.  Zaujímavým je prípravok  R-RETINOATE INTENSE BY MEDIK8

 Chemický píling a laser

Lasery sa používajú v prípade rôznych kožných problémov. Sú nákladné a často bolestivé, mnoho žien ich však obľubuje. Neablatívne druhy laseru, ktoré sú už bežne dostupné, vám pomôžu zmierniť tmavé škvrny, jazvy a nejednotnú textúru. Ľahký chemický píling, aplikovaný samozrejme odborníkom, vám môže pomôcť zlepšiť tón a štruktúru pleti a zjemniť linky a vrásky. Sú navyše relatívne bezbolestné a menej nákladné ako laser. Pre optimálny výsledok absolvujte šesť či viac sedení.

 Čo s chĺpkami na brade?

Starnutím či vplyvom hormónov sa ženy stretávajú s chĺpkami na brade. Ich vytrhávanie nie je riešením, pretože znova narastú. Vyskúšajte permanentné odstránenie elektrolýzou.

Čím ste ťažšie, tým mladšie budete vyzerať

Možno ste si všimli, že ťažšie ženy vyzerajú mladšie, a tie štíhlejšie zase trápia viditeľné vrásky okolo očí a úst. Jedna štúdia zistila, že ženy nad 40 s kilami navyše vyzerajú mladšie, pretože majú na tvári viac tuku, ktorý spôsobuje vypnutejšiu pokožku. Strata tohto tuku  naopak spôsobuje ochabnutý a prepadnutý vzhľad tváre.

 Ako sa zbaviť fúzov

Máte len dve možnosti, čo sa týka ochlpenia nad hornou perou – voskovanie doma alebo u profesionála.

Ako zakryť pavúčie a kŕčové žily?

Pavúčie a kŕčové žily sa vytvárajú na nohách a sú spôsobené najmä vekom. Môžete si ich dať profesionálne odstrániť skleroterapiou, alebo ich môžete maskovať. Veľa žien nosí po 50-ke špeciálne pančuchy či tmavé podkolienky, aby ich zakryli.

Nezabúdajte na hydratáciu pokožky. Dobrú službu urobí Medik8 ADVANCED NIGHT RESTORE s ceramidmi od Medik8

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451