Obľúbené produkty

12 prírodných tipov pre husté, dlhšie a pevné riasy – mihalnice

Očné riasy – mihalnice rámujú oči, pútajú veľa pozornosti a aj od nich závisí krása očí. Tiež máte pocit, že vaše riasy – mihalnice nie sú dostatočne husté, že sú oveľa krehkejšie a redšie ako pred rokmi? Existuje mnoho umelých spôsobov, ako zlepšiť vzhľad rias maskarou, umelými riasami alebo rôznymi druhmi predĺženia, ale často tieto metódy riasy ešte viac oslabia. Existuje niekoľko domácich a prírodných receptov ako riasy – mihalnice zachrániť a dodať im stratenú silu a hustotu. Čo tak skúsiť zelený čaj, ricínový olej, masáž očných viečok alebo úplne vysadiť umelé riasy?

12 tipov ako mať dlhšie a hustejšie riasy – mihalnice 

1. Ricínový olej 

Napodiv, jeden z najlepších domácich receptov, ako posilniť riasy – mihalnice je  čistý, jednoduchý, organický ricínový olej. Riasy posilní, budú rásť rýchlejšie  a budú aj hustejšie. Nanášajme ho kefkou na obočie každý večer pre spaním. Ricínový olej je tiež vynikajúci na zmäkčenie pier, takže ak sú  vaše pery  suché a popraskané vmasírujte trošku oleja pre dosiahnutie vláčnosti. 

2. Vitamín E 

Ďalším trikom na silné riasy je  vitamín E. Už viete že vitamín E je dobrý na liečbu škvŕn  a vrások, ale vedeli ste, že pomôže rastu vašich rias – mihalníc? Stačí otvoriť kapsulku vitamínu E a aplikovať ich na vaše riasy kefkou.  

3. Prírodné oleje 

Prírodné oleje môžu tiež pomôcť rastu rias. Olivový olej, kokosový olej, avokádový olej, mandľový olej, ľanový olej, sezamový olej,  šípkový, arganový olej alebo olej z koreňa lopúcha  pomôžu riasam narásť do max. dĺžky.  

4. Zelený čaj 

Zelený čaj  nechajte  vychladnúť a potom prejdite  riasy vatovým tampónom namočeným v roztoku. Kofeín a flavonoidy nachádzajúce sa v zelenom čaji pomôž udržať rast existujúcich rias a taktiež stimulovať rast nových.
 https://www.antiage.sk/produkt/renokin-lash-lash-predlzenie-rias/

5. Aloe Vera 

Aloe Vera je skvelý domáci liek, ktorý možno použiť na rôzne účely. Ak chcete podporiť rast vašich rias – mihalníc,  použite čerstvý aloe vera gél tesne pred spaním. Vďaka vitamínom a mocným živinám, budú riasy silnejšie a podporíte aj ich rast.  

6. Nepoužívajte falošné riasy – mihalnice 

Ďalší tip na rast dlhších a hustejších rias  je – vyhnúť sa falošným riasam. Použitie falošných rias alebo dolepovacích trsov je rýchle riešenie problému, ale z dlhodobého hľadiska  poškodí  vaše riasy ešte viac.. Keď falošné riasy budete odstraňovať, pravdepodobne odstránite aj vaše skutočné riasy. Falošné riasy používajte iba príležitostne. 

7. Odličujte sa  

Čím dlhšiu dobu sú  vaše riasy sú bez make-upu,  tým lepšie budú rásť. Vždy odstráňte všetky zvyšky očného make-upu pred spaním, aby si riasy mali šancu vydýchnuť, alebo ešte lepšie, akonáhle sa dostanete domov odlíčte sa. 

8. Jedzte zdravo 

Jesť zdravú a vyvážené stravu je ďalší dôležitý tip na to, aby riasy rástli dlhšie, silnejšie a hustejšie. Rovnako ako vlasy, aj vaše riasy potrebujú dobrú zásobu vitamínov a minerálnych látok na rast, tak  určite jedzte veľa čerstvej zeleniny a ovocia,  chudé bielkoviny, rovnako ako celé zrná.  

9. Kefa na riasy – mihalnice

Kefovanie  riasy – mihalníc očistí od  čiastočiek prachu a nečistôt a podporí dobré zásobovanie krvi do korienkov rias. Môžete si kúpiť malú kefku, vyrobenú špeciálne na riasy. Denné kefovanie podporí ich rast.

10. Nešúchajte si oči 

Vyhnite sa šúchaniu očí alebo ťahaniu rias pri odstraňovaní make-upu, lebo si vyrobíte predčasné vrásky. 

11. Masírujte očné viečka 

A konečne, ďalší jednoduchý tip na to, ako vaše riasy narastú dlhšie a silnejšie, je  masáž očného viečka. Masáž dokáže stimulovať vlasové folikuly a podporí ich rast. Masírujte jemne bruškami prstov, nebuďte príliž drsná a neťahajte nasilu. Ak tak urobíte pravidelne, uvidíte skutočný rozdiel v rýchlosti rastu rias. 

12. sérum

Nu colour LASH BROW je unikátny prípravok obsahujúci komplex patentovaných biomimetických peptidov, ktoré dokážu riasy predĺžiť, zahustiť, dodať im pevnosť a celkovo zlepšiť ich kvalitu. Ide o permanentné predĺženie vlastných mihalníc, bez toho aby ste si museli prilepovať umelé riasy. Tento predlžovač rias využíva novú technológiu nanokapsúl, takže sa všetky účinné látky dostanú až ku koreňom rias a môžu tak podporiť ich rast.
  •  Trvalé predĺženie rias – mihalníc o 20 – 50%
  • Zahustenie rias a obočia
  • Zlepšenie kvality rias -mihalníc 

Pridajte sa k nám na Facebook a získajte vždy čerstvé novinky, rady a tipy.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451