Obľúbené produkty

11 zmien v životnom štýle, ktoré zmiernia akné

11 zmien v životnom štýle, ktoré zmiernia akné

Nezáleží len na tom, akú kozmetiku si dávate na tvár. Isté zmeny v životnom štýle vám môžu pomôcť v boji proti akné.

Viac spánku

S každou stratenou hodinou spánku sa zvyšuje riziko psychického stresu o 14%. Ako to vplýva na akné? Stres zvyšuje produkciu glukokortikoidov, čo vedie k abnormalitám v štruktúre a funkcii pokožky. Jednoducho povedané, stav akné sa môže vplyvom nedostatku spánku zhoršiť. Pre kvalitný spánok udržiavajte teplotu v miestnosti približne medzi 17 a 22 stupňami Celzia, pretože nižšia telesná teplota privedie telo do spánku oveľa rýchlejšie.

Strava

Niektoré potraviny spôsobia rýchly nárast cukru v krvi, a teda aj inzulínu. Príliš veľa inzulínu v krvi môže viezť k upchávaniu pórov a zvýšenej akcii tukových žliaz. Zmeňte spôsob stravovania a konzumujte veľa celozrnných výrobkov, strukovín a zeleniny a výrazne obmedzte cestoviny, bielu ryžu, biely chlieb a cukor.

Cvičenie

Cvičenie odbúrava stres, ktorý môže byť zodpovedný za zhoršený stav akné. Fyzická aktivita taktiež pomáha zvýšiť krvnú cirkuláciu v pleti a prináša tak bunkám viac kyslíka a efektívnejšie vyplavenie škodlivín. Potenie počas cvičenia však môže pokožku podráždiť, vždy sa preto po ňom osprchujte.

Voda

Zvýšenie množstva vypitej vody vám pomôže vyplaviť toxíny a hydratovať pokožku smerom zvnútra. Už dve šálky vody značne zvýšia krvný obeh v rámci celého tela, a teda aj kože.

Opaľovacie prípravky

Nikdy nezabúdajte na opaľovacie prípravky, pretože spálenie môže zhoršiť akné a spôsobiť tmavé fľaky na pokožke. Navyše vám môže priniesť riziko rakoviny kože. Opaľovací prostriedok použite vždy, keď sa chystáte vyjsť na slnko. Ak máte sklon k akné, vyberajte si ľahšie produkty (nekomedogenické) obsahujúce

  • avobenzón,
  • oxybenzón,
  • metoxycinamát,
  • oktocylén
  • a oxid zinočnatý, ktoré neupchajú vaše póry.

 Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny kontrolujú produkciu leukotrienu B4, molekuly, ktorá zvyšuje množstvo kožného tuku a spôsobuje zápalové akné. Tieto kyseliny obsahujú napríklad

  • vlašské orechy,
  • avokádo,
  • ľanové semienka
  • a losos.

Čistenie dvakrát denne

Na tvári sa nachádza viac tukových žliaz ako na ostatných častiach tela. Všetky vrstvy na pokožke, ktoré na ňu počas dňa dopadnú, či už sa jedná o make-up, pot, smog, prach či špinu, upchávajú póry. Pokiaľ pleť nie je pravidelne čistená, tieto nečistoty póry vyplnia, čo vedie k čiernym bodkám a vriedkom. Preto je dôležité dôkladne pleť čistiť ráno aj večer. Vyhľadávajte produkty, ktoré neupchávajú póry.

Peeling

Príliš aktívne tukové žľazy vedú k akné, rovnako ho môžu spôsobiť aj žľazy málo činné. Suchá pokožka má jemné prasklinky, v ktorých sa množia baktérie a odlupovanie kože tiež vedie k upchávaniu pórov. Preto je vhodný pravidelný jemný peeling, aspoň niekoľkokrát týždenne, za ktorým je ideálne použiť zvláčňovací prípravok.

Mobilný telefón

Viaceré štúdie ukázali, že mobilné telefóny sú živnou pôdou pre baktérie. Denne je mobil vystavený tisícom baktérií šírených od prstov (pri písaní) na tvár (pri telefonovaní) a naopak. Navyše teplo produkované mobilným telefónom umožňuje baktériám rýchlejšie rozmnožovanie. Je preto vhodné utrieť váš telefón hygienickou vreckovkou každý deň.

Vlasová kozmetika

Akné môže byť vyvolané aj kozmetickými výrobkami používanými na vlasy, ako sú kondicionér, šampón, gél a sprej. Oleje z týchto produktov sa dostanú na pleť, zväčša v okolí vlasov a zachytávajú akné spôsobujúce baktérie v póroch. Aplikujte preto tieto produkty na vlasy ešte predtým, ako si čistíte tvár, alebo si vyberajte vlasovú kozmetiku bez obsahu olejov.

Profesionálna kozmetika

Tam, kde väčšina výrobkov zlyhala, nastupuje Breakout Defence + Age Repair. Vyskúšali ste už nekonečný rad prípravkov na problematickú pleť a nikdy ste nevideli zlepšenie? Breakout Defence + Age Repair vám pomôže vyriešiť už niekoľkoročné problémy s pleťou. Jedinečná receptúra bez prítomnosti oleja je vhodná pre mastnú a zmiešanú pokožku. Obsahuje patentované antioxidanty, ktoré redukujú voľné radikály a pokožku celkovo chránia. Breakout Defence + Age Repair viditeľne napráva už dlhodobé nedostatky pleti, ako sú jemné vrásky, jazvičky po akné a iné pigmentové nedostatky. Významná zložka beta glukán napomáha obnove a zachováva novo vzniknuté bunky. Celý prípravok je založený na prírodnej báze a látky ako ženšen, šrucha a pupočník redukujú a vyhladzujú jemné vrásky. Po pravidelnej aplikácii je vidno výsledok počas jedného mesiaca.

Eliminácia stresu

S každou stratenou hodinou spánku sa zvyšuje riziko psychického stresu o 14%. Ako to vplýva na akné? Stres zvyšuje produkciu glukokortikoidov, čo vedie k abnormalitám v štruktúre a funkcii pokožky. Jednoducho povedané, stav akné sa môže vplyvom nedostatku spánku zhoršiť. Pre kvalitný spánok udržiavajte teplotu v miestnosti približne medzi 17 a 22 stupňami Celzia, pretože nižšia telesná teplota privedie telo do spánku oveľa rýchlejšie. Odporúčame tiež zakúpiť vhodné zatemňovacie závesy, aby ste spali v úplnej tme.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451